V čakárni

Autor: Beáta Grešš Halász | 25.8.2013 o 8:00 | (upravené 25.8.2013 o 9:38) Karma článku: 14,37 | Prečítané:  1797x

Sedím v čakárni. Čakám, kým ma zavolajú do ambulancie na vyšetenie. Očakávam, že budem musieť ísť na operáciu. Ako dlho ešte budem v čakárni čakať?

Mám čas. Plná čakáreň pacientov. Ošetrovateľ tlačí vozík s postaršou pani. Vozík je tenký ako slíž, pevne dúfam, že pani pri akomkoľvek pohybe z neho nespadne. Ošetrovateľ si sadne na lavičku a hrá akúsi hru na mobile. Pani sa ho čosi pýta, on jednoslovne odpovedá, lebo NEMÁ ČAS! Sestrička vyšla z ambulancie a preberá krátku správu od ošetrovateľa. Pýta sa tej pani na vozíčku, kde býva. Pani zle počuje, tak sestrička sa opýta znovu a hlasno. Pani nerozumie otázke, vyzerá to tak, že trpí demenciou. Z jej výrazu tváre je jasne čitateľné rozrušenie a zmätenosť. Je mi jej ľúto!

Z vedľajšej chodby počuť hlasnú debatu nejakej dámy v nemocničnej uniforme- je ich ťažko rozoznať, lebo zamestnanci nemocnice nosia čokoľvek. Táto dáma sa prechádza po chodbe a rieši svoj nízky plat, neochotu pracovníkov na personálnom a svoju nespokojnosť s odpracovanými nadčasmi riadne nahlas s ďalším pánom v nejakej tej uniforme. Celá čakáreň počúva.

Do čakárne prišla ďalšia pacientka v doprovode toho pána v nejakej tej uniforme. Pacientka z onkológie, drží si močový sáčok v ruke, má odhalené dolné končatiny až nad kolená, opuchnuté, boľavé. Je unavená i sedieť na vozíku. Ten pán, pravdepodobne ošetrovateľ ju nechal na chodbe- "tu počkajte." a šiel za rozčúlenou dámou "dodebatovať".

Vidím, ako sa ľudia k sebe správajú. Som prekvapená a neviem sa zmieriť s mnohým. Stále čakám, že sa niečo zmení- k lepšiemu. Márne?

A čakám v čakárni ďalej, kým na mňa príde rad.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar podporil konšpirácie, vyvolal pochybnosti o šéfovi polície

Podpis pod vyhlásením plným dezinformácií by mal Gašpar podľa prezidenta Kisku vysvetliť.

EKONOMIKA

Nezamestnaní opravujú hrady za milióny, niektorí chodia do práce opití

Na projekte pracujú ľudia sedem mesiacov.

PRIMÁR

Chrípka prerástla do celoslovenskej epidémie

Počet chorých za uplynulé týždne vzrástol o tretinu, očkovaných je primálo.


Už ste čítali?